PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875507}
6,3 941
ocen
6,3 10 1 941
6,2 14
ocen krytyków
Lingui
powrót do forum filmu Lingui

W Polsce tak za parę lat będzie. Moralnie już jest, a prawnie też najpewniej PiS w końcu wprowadzi. Już nawet stopniowo zaczyna.

ocenił(a) film na 8
Radek_Traczyk

Praktycznie już tak jest. Legalnej aborcji faktycznie już ne ma. Wystarczy przeczytać reportaże Kasi Wężyk.

Radek_Traczyk

Przecież moralnie aborcja na całym świecie zawsze była, jest i będzie postrzegana jako zło, ponieważ jest to czyn zły i choćby jak poetycko o nim napisać i posypać brokatem, to nie oszukamy się, że to tylko zwykły zabieg. Nie, to nie jest zwykły zabieg, wiemy jakiej jest wagi. Natomiast prawnie aborcja w Polsce jest legalna w 2 przypadkach: zagrożenie życia matki oraz ciąża powstała z czynu zakazanego.

1vinga

Nie, nie jest. Nie dawaj sobie prawa do tego aby pisać jak coś jest postrzegane na całym świecie. Dla mnie to normalny zabieg. Usuwanie zarodka nie postrzegam jako czynu złego i nie musze nic ubierać poetycko w słowa. A że dla ciebie złączony plemnik i komórka jajowa to już dziecko i cud życia to jest twoje postrzeganie świata. Ja to widze inaczej i nie mam w związku z tym żadnych moralnych problemów.

BartasBartas

To twój punkt widzenia na sprawy etyczne. To, że ty nie masz z tym probemu, żadnych wurzutów sumienia, jak i mnóstwo inych osób, nie znaczy, że jesteś w porządu. Jestem przekonana, że 90% ( reszta ludzi zakłamanych czy psychopatów powiedzą, że jest to ok., zrównując aborcję do poziomu każdego innego zabiegu np. upiększenia ciała, kastracji zęba itp. ) ludności świata potrafi przyznać, że jest to czyn zły, pomimo, że mnóstwo kobiet na świecie z tą swiadomiscią poddaje się temu zabiegowi. Nie przeinaczaj prawdy, nazywaj rzeczy po imieniu.

1vinga

To pozwól że odpisze twoimi słowami : To twój punkt widzenia na sprawy etyczne. To, że ty masz z tym probem, jak i mnóstwo inych osób, nie znaczy, że to nie w porządku.

Ja mam swoje stanowisko, ty masz swoję stanowisko. Ale ty starasz się mi wyjaśnić że to twoje stanowisko jest TYM PRAWDZIWYM no i to właśnie tak jak ty myśli reszta świata. Ta normalna. Bo psychopaci i ludzie zakłamani myślą po mojemu.

Chcesz mi coś jeszcze napisać o świecie i o tym co jest normalne a co anomalią? Bo ewidentnie stawiasz się w roli tej nieomylnej która WIE co jest moralnie ok a co nie.

BartasBartas

A na sekundę przed urodzeniem aborcja jest w porządku?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
BartasBartas

Widzę po słownictwie, że nie jesteś lekarzem i w ogóle marny z ciebie jeszcze rozmówca, ale poinformuję cię, że serce zaczyna bić po pięciu tygodniach, czyli kilka miesięcy wcześniej niż byłeś łaskaw tutaj napisać.
Swoją drogą, czy skoro według ciebie gdy serce nie bije, to nie ma człowieka, to czy w takim razie jesteś przeciwnikiem resuscytacji?

Pies_Baskurwieluw

Czyli zgadzamy się że do 5 tygodnia aborcja jest ok. Fajnie że mamy wspólne stanowisko.

Pozdrawiam

BartasBartas

Dokładnie jest tak jak napisałeś. W pewnych sprawach jestem nieomylna, nazywam zło złem, a nie lukruję, nie przekłamuję. Tak samo jak wykorzystywanie dzieci przez obrzydliwych zboczeńców. Też przecież można ładnie opisać, wytłumaczyć ich zapędy, że skoro dziecku się to podoba, jeśli ma z tego przyjemność, to dlaczego nie, przecież tutaj nikt nikogo nie bije, nie maltretuje, ponadto są to potrzeby człowieka, więc dlaczego nie pozwolić ich zaspokoić za obopólną zgodą, a są tacy którzy tak uważają i nie widzą w tym nic niewłaściwego, bo nie chcą w tym widzieć zła, więc przeinaczają na własny użytek.
Wszystko można wytłumaczyć, więc dokąd zmierza świat? Jak dla mnie , ludzie zmierzają w przepaść. Wystarczy być dobrym obserwatorem, co ludzie wyprawiają, jak coraz bardziej przekraczają granice i coraz większymi stają się egocentrykami, skupionymi wyłącznie na perfekcyjnym, idealnym wyglądzie, jakby nic ważniejszego nie było, do tego dochodzi wulgarność, bo po co być kulturalnym, no po co, jak łatwiej po chamsku?

1vinga

Mylisz się. Nie nazywasz zła złem. Nazywasz to co ci się wydaje złe złem. Kluczowe jest tutaj "wydaje ci się"

Jakbyś się urodziła w sudanie uważałabyś za zło chodzenie bez burki. Jakbyś się urodziła w jakimś afrykańskim plemieniu to uważałabyś że nie złożenie szamanowi ofiary z kozy jest złe.
Ale urodziłaś się w miejscu w którym aborcja jest postrzegana jako zło to jest dla ciebie złe.

Mam nadzieje że wytłumaczyłem że nie ma jednej jedynej słusznej prawdy. I przykro mi to mówić ale jeśli twierdzisz że jesteś w pewnych sprawach nieomylna to jesteś po prostu głupia.

BartasBartas

Nie ma sensu dalsza rozmowa z tobą. Masz mocno zwichrowaną psychikę i sumienie. Nic tu nie pomoże. I jeszcze określasz ludzi głupimi, bo mają konkretne zdanie w pewnych kwestiach. Zresztą lepiej być głupią z takimi poglądami niż imbecylem z wyprasowanym mózgiem oraz bezdusznym ego. A pisanie o zwyczajach i obyczajach innych kultur nie ma tu nic do rzeczy, bo zapewne też mają swój kodeks moralny, a jeśli nie, to znaczy, że są tylko barbarzyńcami. Jak to dobrze, że nie mam z tobą nic wspólnego oprócz tych kilku minut zmarnowanych na dyskusję z tobą.

1vinga

Nie nazywam ludzi głupimi bo mają własne zdanie. Nazywam ludzi głupimi bo nie potrafią przyjąć innego zdania. Ty nie potrafisz. Jesteś głupim osobnikiem nie zdolnym do dyskusji.

Radek_Traczyk

Jedyne ,,dobre" zabije to wiadomo jakie zabijanie.
https://www.press.pl/tresc/52186,_wysokie-obcasy_-mocno-krytykowane-za-haslo-_ab orcja-jest-ok_
Te wasze ,,dreamyteaMY" - nie za megalomańsko się tytułujecie?
Staram się mięć dużą tolerancję i wyrozumiałość dla ludzkich poglądów (nawet gdy z nimi się nie zgadzam). Tylko pasowałoby żeby były spójne, sensowne i logiczne. Tymczasem wg lewicy jedyne ,,dobre" zabijanie to ... wiadome co. Więc ,,usunięcie" kogoś jest ,,dobre" gdy ten ktoś nic nie zrobił złego bo nic złego zrobić nie mógł (więc dlaczego jest tak traktowany i dlaczego jest to ,,dobre"). A lewica to by nawet Hanibala Lectera broniła. Krzesło elektryczne byłoby dla niej ,,złe". Tych z Word Trade Center też by broniła, choć mają na sumieniu 3 tyś. istnień.

So_What22

So what??????????????? Widzę komentarz (nawet czytam początek), wchodzę, nie ma komentarza?????????????

Shadow_dawnego_gggggg

w trakcie pisania uznałem, że nie mam nic sensownego do napisania. Nie ma 'usuń", więc musiałem "edytować"., stąd to nieporozumienie.

So_What22

E nooo, napisz to. Walczę z wariatem hyrkanem i już mnie to nuży, więc chętnie posłucham czegoś innego.

So_What22

Niektórym komentującym film ,,Linqui" to by się przydało:
https://paczaizm.pl/pacjent-lat-43-wciaz-krzyczy-pomozmy-bankom-ratujcie-demokra cje-petru-zalecam-masc-na-bol-dupy/

So_What22

Maffashion była ,,prorokiem”, bo wieściła pewną ,,śmierć” Brzozowskiego na Eurowizji. Jacek K. wieścił co innego. Taka z niej jasnowidzka, a tego że ja konkubent zdradzał (z Lalą?) to nie umiała wyczuć.

ON TEŻ WYOBRAŻA SOBIE CO BĘDZIE:
https://twitter.com/sikorskiradek/status/1412135846728409090

KOLEGO, SŁUCHAJ PRAWDZIWYCH PROROKÓW, DOBRZE NA TYM WYJDZIESZ:

https://politicalmeme.pl/korwin-prorok/

ocenił(a) film na 5
Radek_Traczyk

I bardzo dobrze!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones