PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=322874}

Transfer

Rendition
7,0 27 334
oceny
7,0 10 1 27334
5,7 3
oceny krytyków
Transfer
powrót do forum filmu Transfer

Miejsce

ocenił(a) film na 7

W jakim afrykańskim kraju torturowali tego Egipcjanina?

piootle1

Podejrzewam, że w Maroko lub Algierii ze względu na to, że Anwar transportował się do Malagi (Hiszpania) za pomocą pontonu silnikowego. Bardziej przekonuje mnie Maroko ze względu na to, że Algieria ma gorsze relacje ze światem zachodnim.

ocenił(a) film na 7
mazt

no ale on tym pontonem mógł na statek dopływać...

ocenił(a) film na 8
Szulfada

Prawdopodobnie było to w Egipcie.........

darekm75

Na pewno nie był to Egipt i w opisie filmu na filmwebie też jest błąd - nie była to kairska policja. Miastu w filmie do Kairu bardzo daleko i nie wydaje mi się, że był to Tunis (pomimo tego co było napisane na dokumencie). Być może fabuła osadzona była w Tunisie ale sam film kręcili gdzie indziej - z wyglądu pasowałoby jakieś miasto w Maroko.

ocenił(a) film na 8
Szulfada

Ba, nawet było widać jak jest na statku ;-) zresztą Douglas mówi mu, jak się nazywa kapitan statku, więc zapewne nim płynął, a nie pontonem...

ocenił(a) film na 6
piootle1

Na treści zapytania, jakie wysyłał do Interpolu - figurowała nazwa "Tunis". A pontonem rzeczywiście dopływał tylko do większego statku - kutra, jak mi się wydaje.

ocenił(a) film na 8
piootle1

W filmie wyraźnie widać suk Marrakech`u w Maroko (m.in. scena gdy Jake pali shishe ). Na 100 % jest to Maroko, chociaż film umyślnie próbuje nawiązać do bliżej nieokreślonej lokacji.

ocenił(a) film na 7
cnk989

ale poznales ten suk, bo go widziales osobiscie, czy byl to gdzies napisane?

piootle1

Film był kręcony w Marrakechu, czyli Maroko. Widać wyraźnie plac Djemaa el Fna. Byłem tam pare miesięcy temu i to na pewno jest to miejsce. Jednak to, że był kręcony w Maroku wcale nie znaczy, że akcja rozgrywa się w Maroku ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones